Odsłon : 4841970

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

W bieżącym roku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie realizuje zadanie publiczne organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży przy współpracy Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Urzędu Miasta Szczecin, Gminą Police, Gminą Goleniów, Urzędu Miejskiego w Stargardzie Szczecińskim, Gminą Dziwnów.Na kolonie nad morze i w góry wyjedzie ponad 350 dzieci i młodzieży z miasta Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Gmin: Suchań, Ińsko, Dobrzany, Stargard Szczeciński, Goleniów, Dziwnów, Maszewo, Police. Gościć będziemy w:" Ośrodku Wypoczynkowym "Warszawianka" w Rzeczce;' Ośrodku Wypoczynkowym "Wojków" w Kowarach' Ośrodku Wypoczynkowym Pionier w Łukęcinie

Kowary jest to miejscowość położona u podnóża Karkonoszy, pomiędzy unikalnymi przyrodniczo obszarami chronionymi: Karkonowskim Parkiem Narodowym i Rudawskim Parkiem Krajobrazowym. Tereny tych parków szczególnie nadaje się do pieszych wycieczek, w pobliżu do zdobycia szczyt Sudetów  - Śnieżka 1603 m n.p.m. Ze względu na wyjątkowy mikroklimat oraz działające podziemne inhalatorium radonowe Kowary mają charakter leczniczy i uzdrowiskowy na schorzenia dróg oddechowych. Do zwiedzania m.in.  Kowarska Starówka, Dom Tradycji, w którym można poznać historię kowarskiego górnictwa, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, modele pałacy, klasztorów, kościółków odwzorowane w skali 1:25 wyeksponowane w naturalnym otoczeniu, wśród kwiatów i zieleni. Charakterystycznym elementem rozpoznawczym dla tego rejony są oczywiście Sztolnie kowarskie, w której dzieci poznać mogą trud ciężkiej pracy górników, podziemne korytarze, groty wyryte w skale. W sztolniach zgromadzono eksponaty z podziemnego świata legend, tajemnic i historii blisko 700 lat poszukiwania kruszców, minerałów, wydobycie rud żelaza i uranowych rud.

To doskonały sposób aktywnej lekcji zarazem geografii, historii i wychowania fizycznego.

W pobliżu miasta leży Karpacz, Szklarska Poręba – malownicze i pełne atrakcji turystycznych, bogate walory przyrodnicze miasta.

 

Rzeczka – niewielka miejscowość położona w gminie Walim w Sudetach Środkowych u stóp Wielkiej Sowy (1 114 m n.p.m.) – turystyczna i narciarska stolica Gór Sowich. Rzeczka położona jest wzdłuż szosy Walim – Nowa Ruda, wijącej się wśród malowniczych zalesionych Gór Sowich. Wieś letniskowa długości ok. 3 km. rozciąga się między Walimiem (590 m.  n.p.m.) a Przełęczą Sokolą (750 m.n.p.m.)W Rzeczce oraz sąsiednim Sokolcu znajduje się 8 wyciągów narciarskich, trasy o różnym stopniu trudności – średnie długości tras zjazdowych ok.500m. W okresie letnim Rzeczka jest znakomitą bazą wypadową na turystyczne szlaki piesze i rowerowe Gór Sowich.

Główną atrakcją turystyczną tej okolicy jest Muzeum Sztolni Walimskich – razem ze sztolnią w Osówce k/Głuszycy tworzą Kompleks Riese /Olbrzym,/ - podziemne miasto hitlerowskie. Inne miejsca warte zobaczenia to m.in. Kudowa Zdrój i okolice, Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Kopalnia Węgla Kamiennego w Nowej Rudzie, Kotlina Kłodzka.

 

Łukęcin to niewielka miejscowość wypoczynkowo- sanatoryjna w województwie zachodniopomorskim na trasie Dziwnów - Pobierowo, charakteryzująca się specyficznym mikroklimatem mającym wpływ na leczenie dolegliwości układu oddechowego, krążenia oraz innych schorzeń. W Łukęcinie znajduje się piękna, szeroka plaża. Pas lasu dzielący plażę od ośrodka wczasowego jest miejscem służącym rekreacji, można tam miło spędzić czas.

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies