Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ZOR w Szczecinie jest jedną z organizacji członkowskich Zachodniopomorskiego Forum Organizacji Socjalnych. W ramach współpracy zrealizowano projekt: Skuteczne NGO.
Projekt współfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej, w ramach V edycji konkursu Fundusz dla Organizacji Pozarządowych, komponent „Demokracja i społeczeństwo obywatelskie”. Projekt miał na celu wzmocnienie potencjału i wydajności pracy NGOs z terenu województwa zachodniopomorskiego poprzez szkolenia w zakresie kompetencji kluczowych i praktykę (staże) mające na celu przygotowanie wolontariuszy (30 osób) Beneficjentów Ostatecznych do świadczenia pracy w NGO. Ponadto poprawa jakości i skuteczności pracy organizacji pozarządowych, poprzez szkolenia udoskonalające kompetencje kadry zarządzającej (40 osób działających w NGO; po 2 osoby z organizacji). Projekty finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wojewódzkim Urzędem Pracy w Szczecinie realizowane były następujące programy: - Integracyjny Turniej Rodzinny-współfinansowany ze środków EFS- 2008 rok - Nasza Mała Ojczyna Barzkowice –współfinansowany ze środków EFS- w 2008 /2009 - @ktywne Strzyżno– współfinansowany ze środków EFS. -Szansa dla każdego- współfinansowany ze środków EFS. -Punkt edukacji w Darżu- współfinansowany ze środków EFS. -Reaktywacja w naszej wsi-- współfinansowany ze środków EFS. Projekty „Reaktywacja w naszej wsi”, „Szansa dla każdego”, „@ktywne Strzyżno”, Nasza Mała Ojczyzna Barzkowice to projekty dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki działanie 9.5 - Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.
Projekt „Punkt edukacji w Darżu” dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki działanie 9.5 - Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. W ramach realizacji projektu prowadzono zajęcia w Punkcie przedszkolnym w dni robocze od 8.00 do 13.00, prowadzono warsztaty i konsultacje dla rodziców , raz w miesiącu w sobotę od 11.30 do 13.00 , prowadzono terapię psychologiczną z dziećmi w obecności rodziców w soboty od 10.00 do 11.30.
|
Odsłon : 4955436